Posledný augustový víkend, 27. – 28. augusta 2022, usporiada Združenie Spiš v spolupráci s Nestville Parkom farmárske podujatie pod názvom Farmár – tradície a zvyky. Cieľom organizátorov je predstaviť verejnosti výsledky práce našich poľnohospodárov,   chovateľov,   farmárov,   spracovateľov   i drobných remeselníkov   a poďakovať sa za ich záslužnú prácu, ktorú vykonávajú denno-denne bez ohľadu na počasie, piatok či sviatok, alebo deň či noc. Nestville Rodeo Show nemôže v Nestville Parku chýbať! Tá sa bude konať počas oboch dní, 27. a 28. augusta, a predstavia sa vám westernoví jazdci so svojimi koňmi z každého kúta Slovenska. 28. augusta sa však navyše pripravte aj na poriadnu dávku adrenalínu s Nestville Bull Riding! Pri sledovaní jazdeckého umenia na býkoch totiž neraz tuhne krv v žilách. 

Podujatie bude obohatené o viacero výstav: 

– Celoštátna výstava mladých králikov 

– Výstava oviec a kôz 

– Výstava hovädzieho dobytka 

– Výstava dojných kráv chovu Agro Hniezdne 

– Výstava býkov chovu Agro Hniezdne 

– Výstava dravcov a ukážky sokoliarstva 

– Sokoliari Majstra Vagana 

– Výstava exotického vtáctva 

– Výstava drobnochovateľov hydiny 

– Výstava poľnohospodárskej techniky 

– Výstava frízskych koní 

– Výstava kočov 

– Tradičné trhy 

Tohtoročnou novinkou bude otvorenie Tradičných trhov pre všetkých návštevníkov Nestville Parku aj bez zaplatenia vstupu, keďže trhy budú prebiehať ešte pred bránami podujatia. Trhy sú zamerané predovšetkým na prezentáciu a propagáciu pravých slovenských výrobkov od regionálnych producentov, ktoré budete môcť nielen ochutnať, ale aj zakúpiť. Tradičné ľudové remeslá budú prezentovať zruční výrobcovia nielen z nášho okresu. 

Atmosféra podujatia bude dýchať tradíciami a čakať vás budú: 

– Ukážky strihania oviec 

– Ukážky ťahania nití 

– Hra na tradičné nástroje (fujara, heligónka, gajdy, kravský roh…) 

– Akrobatická show 

– Farmoši Sobota 27.08.2022 21:00 

– Dynamix Nedeľa 28.08.2022 21:00 

– Mafia Corner 

-ĽH Zamiškovci 

Príďte si vychutnať pravú farmársku atmosféru a podporiť prácu našich poľnohospodárov a spracovateľov 27. – 28. augusta 2022 do Nestville Parku! Nezabúdajte sledovať naše sociálne siete pre viac doplňujúcich informácií. Partneri podujatia: Agro Hniezdne, Nestville Park, Nestville Horses, Zväz chovateľov oviec a kôz na Slovensku, SZCH, Slovenský zväz chovateľov, 1. Day