Dokonalý darček pre milovníkov whisky – limitovaná Nestville Whisky Master Blender

Nestville Whisky Master Blender – prvá slovenská trinásťročná whisky zaujme nielen vaše chute, ale podmaní si vašu myseľ i srdce.
Master Blender 13yo 00011
Jej vôňa je príjemne sladká vanilková, s ľahučkým ovocným dotykom a jemnými tónmi sladu a čokolády. Tak ako vás na úvod prekvapí sofistikovaná vôňa, o to viac vás dostane jej chuť. Harmonické prepojenie vanilky a karamelu s jemným dotykom opekaných orieškov a triesla.

To najlepšie prichádza na záver – ten je príjemný krémový, s dlhotrvajúcim pocitom hrejivého korenia. 

Taká je tohtoročná limitovaná edícia Nestville Whisky Master Blender – prvá slovenská trinásťročná whisky, ktorá zaujme nielen vaše chute, ale podmaní si vašu myseľ i srdce. Nestville Whisky Master Blender 2022 13yo, v limitovanej edícii je práve v predaji.

Milovníci whisky sú každým rokom náročnejší a radi sa dajú prekvapiť novými chuťami. Rovnako sú na tom aj milovníci slovenskej whisky. Spoločnosť Nestville Distillery dnes dokáže zaujať aj svojich najnáročnejších zákazníkov. Svoju prvú Nestville Whisky Master Blender, ktorá bola osemročná, predstavila spoločnosť na trhu v roku 2017. Dnes sa môže pýšiť limitovanou edíciou trinásťročnej whisky, ktorá ako jediná v tejto originálnej kvalite pochádza zo Slovenska.

Jej tvorcovia nenechali nič na náhodu. O chuti a ingredienciách rozhodovala odborná komisia v zložení: konateľ spoločnosti Nestville Distillery – Ing. Ladislav Gurega, hlavná technologička spoločnosti – Ing. Lucia Jakubíková, PhD., whisky kritik a autor knihy Whisky Biblle – Jim Murray, ambasádor Izraela H. E. Alexander Ben Zvi a Yveta Bobáková, úspešná slovenská barmanka, ktorá roky pôsobí vo Veľkej Británii.  

Odborná komisia mala k dispozícii tri vzorky. Základom všetkých zaslaných vzoriek bola najstaršia blendovaná whisky spoločnosti, ktorá vznikla spojením ročníkov 2008 a 2009.  Ročník 2008 predstavoval obilnú whisky s vysokým podielom pšenice a raže a 2009 bol doplnený o kukuricu. Slad použitý v oboch ročníkoch bol jemne zadymený dymom z tvrdého dreva a pri sušení doťahovaný pri vyšších teplotách, čo spôsobilo jeho čiastočnú karamelizáciu.

Prvá trinásťročná Nestville Whisky Master Blender je v predaji v limitovej edícii 1 375 kusov.

Najnovšie články